Pohjolankatu 18 A, Linnanpelto, Kuopio

Velaton myyntihinta179 000 € Myyntihinta: 168 893 €
Käyttöönottovuosi1955
Pinta-ala
82 m2
3h, k (yj. mukaan 4h, k)

Nyt tarjolla tilava kolmio hissitalon viidennestä kerroksesta. Asunnosta avautuvat upeat näkymät aina Kallavedelle asti. Voit nauttia maisemista isoista, leveistä ikkunoista, jotka tuovat runsaasti valoa sisätiloihin.

Kodissa yhdistyvät vanhan ajan tunnelma ja moderni asumismukavuus: alkuperäisiä yksityiskohtia, leveät ikkunanpuitteet sekä erillinen ruokailutila keittiön yhteydessä. Kesähelteillä viilennyksestä huolehtii ilmalämpöpumppu. Taloyhtiössä on tehty kattava LVIS-remontti, jonka yhteydessä on remontoitu kylpyhuone. Yhtiö on omalla tontilla.

Asunto soveltuu monenlaisiin elämäntilanteisiin, tilavat huoneet ja toimiva pohjaratkaisu mahdollistavat mukavan asumisen. Linnanpellon, hyvät kulkuyhteydet ja ulkoilumaastot ovat kaikki lähellä.

Tämä koti kannattaa nähdä paikan päällä!

Sovi oma esittelyaikasi Minna Antikainen 050 590 8542, minna.antikainen@op.fi Pekka Ruotsalainen 050 406 8656, pekka.ruotsalainen@op.fi

Kohdenumero
614253
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Pohjolankatu 18 A, 70500 KUOPIO
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h, k (yj. mukaan 4h, k)
Asuinpinta-ala
82 m2
Kokonaispinta-ala
82 m2
Käyttöönottovuosi
1955
Kerros
5/6
Hissi
Kyllä
Sauna
Ei
Parveke
On
Vapautuminen
Sopimuksen mukaan, esim. 1-2 kk kaupasta

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
179 000,00 €
Myyntihinta
168 893,23 €
Lainaosuus
10 106,77 €
Neliöhinta
2 182,93 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 10 106,77 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
299,30 €/kk
Rahoitusvastike
82,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
381,30 €/kk

Muut maksut

Saunamaksu 10,00 €/kk, autopaikka 15,00 €/kk. vesimaksuennakko 15,00€/hlö/kk

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
755 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 755 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesitaso induktio, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet. Remontoitu 2019
Pesutilat
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Kylpyhuone remontoitu 2019 LVIS remontin yhteydessä
Säilytystilat
Vintti

Materiaalit

Keittiö: Lattia: parketti Seinät: maali. Olohuone: Lattia: parketti Seinät: tapetti/maali. Makuuhuone 1: Lattia: parketti Seinät: tapetti/maali. Makuuhuone 2: Lattia: parketti Seinät: maali. Kylpyhuone: Lattia: laatta Seinät: laatta. Eteinen: Lattia: laatta Seinät: maali.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Kuopion Pohjolankatu 18
Isännöitsijä
Kuopion Talokeskus/Kati Bolodin, p. 044 288 2507
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
66
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 4 kpl, sähköpistokepaikkoja 20 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, käyttöullakko, irtaimistovarasto, kylmiö

Lämmönjakojärjestelmä
Vesikiertoinen patterilämmitys. Huoneistojen KPH-kuivauspatterit ovat suoraan taloyhtiön sähköön kytkettyjä, eivätkä niiden sulakkeet ole huoneiston ryhmäkeskuksessa. Huoneistojen lattialämmitykset ovat kytketty huoneiston sähköstä.