Tykkisepäntie 8 B, Jyrinkylä, Liperi

Velaton myyntihinta120 000 € Myyntihinta: 120 000 €
Käyttöönottovuosi2010
Pinta-ala
58 m2
2h, k, khh, s

Tämä 58 m2 kokoinen koti tarjoaa hyvin suunnitellut tilat arjen sujuvuuteen. Asunnon sydän on valoisa olohuone, joka yhdistyy keittiöön luoden avaran ja kodikkaan oleskelutilan. Keittiössä on hyvin kaappi- ja työskentelytilaa sekä paikka ruokapöydälle. Makuuhuone on rauhallinen ja tarjoaa runsaasti säilytystilaa vaatehuoneen muodossa.

Tilava kylpyhuone ja oma sauna tuovat asumiseen rentoutta. Asunnossa on myös käytännöllinen pohjaratkaisu ilman hukkaneliöitä. Asuntoon kuuluu oma autokatos.

Sijainti Ylämyllyn palveluiden lähellä tarjoaa hyvät arjen peruspalvelut ja sujuvat yhteydet niin Joensuuhun kuin lähialueillekin. Leinosenlampi ja ulkoilureitit ovat aivan kävelyetäisyydellä. Tämä koti sopii mainiosti niin ensiasunnon ostajalle kuin pienelle perheelle.

Lämpimästi tervetuloa tutustumaan! Tästä saat valmiin ja viihtyisän kodin hyvällä sijainnilla!

Kohdenumero
614214
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Tykkisepäntie 8 B, 80400 YLÄMYLLY
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, k, khh, s
Asuinpinta-ala
58 m2
Kokonaispinta-ala
58 m2
Käyttöönottovuosi
2010
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/1

Velaton hinta
120 000,00 €
Myyntihinta
120 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 068,97 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
272,60 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
272,60 €/kk

Muut maksut

Autopaikka 8,00 €/kk, sähkölämmitys 12000 kWh/v, . Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk (tasaus kulutuksen mukaan). Hallituksella valtuudet kerätä tarvittaessa 1-2 kuukauden ylimääräiset vastikkeet tarvittaessa.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
506 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 506 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi vessassa, kaapit, allaskaappi vessassa, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: laatta, maali. Olohuone: laatta, tapetti. Makuuhuone 1: laminaatti, tapetti. Sauna: laatta, puu. Kylpyhuone: laatta, kaakeli. Eteinen: laatta, maali. Wc: laatta, tapetti.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Liperin Tykkiseppä
Isännöitsijä
ISYK/Juha Rossi, p. p. 010 406 4980, juhar@isyk.fi
Kiinteistönhuolto
Osakkaat
Asuinhuoneistoja
4
Autopaikat
Autokatospaikkoja 4 kpl, sähköpistokepaikkoja 5 kpl
Taloyhtiössä on
Urheiluvälinevarasto, mahdollisuus autopaikkaan

Energialuokka
D 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
voimassa 26.08.2032

Tehdyt korjaukset

IV-kanavien nuohous 2015.