Väinönraitti 11 E 36, Väinölä, Pori
Tämä valoisa ja siisti koti on täydellinen valinta sinulle, joka arvostat käytännöllistä pohjaratkaisua sekä lasitetulta parvekkeelta avautuvia näkymiä vehreälle sisäpihalle. Asunto sijaitsee hyvin hoidetussa yhtiössä, toisessa kerroksessa. Sovi oma esittelyaikasi!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619187
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Väinönraitti 11 E 36, 28330 PORI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h + k
- Asuinpinta-ala
- 80 m2
- Kokonaispinta-ala
- 80 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1974
- Kerros
- 2/3
- Velaton hinta
- 43 000,00 €
- Myyntihinta
- 39 481,00 €
- Lainaosuus
- 3 519,00 €
- Neliöhinta
- 537,50 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 3 519,00 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 321,44 €/kk
- Rahoitusvastike
- 172,17 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 493,61 €/kk
Muut maksut
Saunamaksu 10,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Vesimaksuennakko 10 €/hlö. Rahoitusvastike 1.7. alkaen 82 €. Kokonaisvastike 1.7. alkaen 403,44 €.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 181 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi, pakastekaappi arkku, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone Remontoitu 2018 kaikkineen, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Rättipatteri
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: Muovimatto. Olohuone: Muovimatto, tapetti. Makuuhuone 1: Muovimatto, tapetti. Makuuhuone 2: Muovimatto, tapetti. Kylpyhuone: Laatta.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Väinölänpoppeli
- Isännöitsijä
- Oiva Isännöinti Harri Leppäniemi 010 755 6681
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 72
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, mankeli, jäähdytetty kellari, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, huoneistokohtaiset varastot
- Energialuokka
- D 2018
Tehdyt korjaukset
1999 uusittu lämmönjakohuone sekä linjansäätö/sulkuventtiilit 2002 uusittu elementtisaumat 2004 uusittu vesikatot 2006 parvekkeiden ulkopuolen maalauskunnostus ja talo 9:n salaojat korjattu 2007 ilmanvaihtohormien nuohous, yhteisten tilojen porrashuoneiden maalaukset sekä em.tilojen lattiapinnoitteiden uusiminen 2009 ikkunat ja parvekeovet uusittu 2010-2011 pysäköintiialueen autolämmityspaikkojen uusinta ja ruutujaon suurentaminen sekä salaojituksen uusiminen 2012 saunat peruskorjattu 2013 uusittu poistoilmakoneet sis.ilmanvaihtokanavien puhdistustyöt ja ilmamäärien säädöt 2015 sokkelin alimmaisen vaakasauman korjaus ja maapinnan muodostusurakka 2016 Sokkelian maalaus 2017-2018 käyttövesiputkien saneeraus 2019 ulko-ovet ja huoneistojen ovet uusittu, lukituksen uusiminen Sento -Järjestelmään 2020 yhteisten tilojen valaistus uusittu liiketunnistimella toimiviksi, Ulkovalot led-tekniikkaan ulko- ja kerrostason ovet uusittu. 2021 keskipihan kunnostus 2022 ulko-ovien automatisointi, ilmanvaihtokanavien nuohous, parvekkeiden ulkopuolen maalaus ja parvekkeiden elementtisaumojen uusinta (ei päädyt) 2023 Talojen tikkaat uusittu lain vaatimukset täyttäviin tikkaisiin 2024 Julkisivujen elementtisaumat uusittu (ei päädyt) 2025 Julkisivujen päätyjen uusiminen