Antinkatu 13 B, Keskusta, Pori
Torin laidalla peräti 112 m2 asunto. Läpitalon huoneisto. Hissitalon neljännen kerroksen koti, jossa todella avara olohuone torille päin. Yhtiöjärjestyksen mukaan 4h+k, mutta yksi huone avattu keittiöön päin, jolloin syntynyt tilava keittiön ja ruokailuhuoneen yhdistelmä.
Lasitettu parveke sisäpihan puolelle. Kaksi vaatehuonetta. Yhtiössä suoritettu perinteinen linjasaneeraus 2015, jolloin myös uusittu wc sekä kph. Myös kph:ssa wc-pytty.
Tässä tilaa arvostavalle hyvä vaihtoehto kaupungin sydämessä. Lisätiedot tero.vaahtio@op.fi, 0440158555.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 619037
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Antinkatu 13 B, 28100 PORI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 4
- Huoneet
- 3h, k + rh, wc, kph, 2vh, las.p (Yj mukaan 4h + k + p + wc)
- Asuinpinta-ala
- 112 m2
- Kokonaispinta-ala
- 112 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1959
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 4/8
- Vapautuminen
- sopimuksen mukaan, lisäksi kauppa vaatii DVV:n luvan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 129 000,00 €
- Myyntihinta
- 99 994,91 €
- Lainaosuus
- 29 005,09 €
- Neliöhinta
- 1 151,79 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 29 005,09 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 400,79 €/kk
- Rahoitusvastike
- 224,70 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 625,49 €/kk
Muut maksut
Saunamaksu 10,00 €/kk. Kaapeli+netti 2,9 €/kk
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 544 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jenkkikaappi, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone.
- Pesutilat
- Kylpyhuone myös wc-pytty, erillinen wc, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähkötoiminen. Kph ja wc remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä
- Säilytystilat
- Vintti, 2 vaatehuonetta
Materiaalit
Keittiö: laattalattia keittiössä ja ruokailuhuoneessa laminaatti. Olohuone: laminaatti. Makuuhuone 1: laminaatti. Makuuhuone 2: laminaatti. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: laattalattia. Wc: laattalattia, seinät puoliksi laatoitettu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Porin Antinkatu 13
- Isännöitsijä
- Jarno Norgård, Isännöinti- ja tilipalvelku Balanssi Ky 02 6308500
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 88
- Liikehuoneistoja
- 36
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kuivaushuone, väestönsuoja, kaapeli-TV
- Lämmitysjärjestelmä
- Kaukolämpö. Lattialämmitys ph sähköllä.
- Lämmönjakojärjestelmä
- Vesikiertoinen patterilämmitys
- Ilmanvaihtojärjestelmä
- Koneellinen poisto
- Energialuokka
- Ei energiatodistusta
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Kohteella ei ole lain edellyttämää energiatodistusta ja sen vuoksi energialuokka ei ole tiedossa
Tehdyt korjaukset
2025 Kellarin sadevesiviemärien uusinta 2025 C-rapun tuuletusparvekkeen kattaminen 2025 Antinkadun puoleisen ja sisäpih. kattoremontti 2022 Porraskäytävien maalaus 2022 C-rapun peltikaton pesu-ja maalaus 2018 Lukitusten uusiminen 2018 Ilmastoinnin puhdistus ja säätö 2017 Kellarin jv-pumppaamon uusinta ja viemärimuutostyöt 2016 Ovisummerien uusiminen 2015 Linjasaneeraus 2013 Pohjaviemärin uusiminen (v. 2008 ja v.2012-2013) 2013 Kellarikerrosten pohjaviemärien uusiminen (v.2012-2013) 2012 Ilmastointihormien nuohous (v.2011-2012) 2007 Lämmitysverkoston perussäätö (v.2006-2007) 2007 C-port. vesikate uusittu 2004 Ikkunat- ja parvekeovet uusittu 2002 Hissien peruskorjaukset (v.2001-2002) 1995 Pihatasot ja parvekkeet uusittu