Untonpolku 1-3 B, Kylä-Maisala, Mäntsälä

Velaton myyntihinta98 000 € Myyntihinta: 80 996 €
Käyttöönottovuosi1987
Pinta-ala
54 m2
2h, k, kph, s, vh, erill.wc (yj. 2h + k + s)

Siisti rivitalokaksio hyvällä sijainnilla lähellä Mäntsälän palveluita. Keittiö ja kylpyhuone on juuri remontoitu. Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, erillinen wc sekä vaatehuone. Säilytystilaa lisää myös ulkovarasto. Suojaisa ja tilava piha rajoittuu puistoalueeseen, tarjoten rauhallisen ympäristön. Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla.

Kohdenumero
618997
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Untonpolku 1-3 B, 04600 MÄNTSÄLÄ
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, k, kph, s, vh, erill.wc (yj. 2h + k + s)
Asuinpinta-ala
54 m2
Kokonaispinta-ala
54 m2
Käyttöönottovuosi
1987
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/1

Velaton hinta
98 000,00 €
Myyntihinta
80 996,16 €
Lainaosuus
17 003,84 €
Neliöhinta
1 814,81 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 17 003,84 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
194,00 €/kk
Rahoitusvastike
148,50 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
342,50 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
25,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk, autopaikka 5,00 €/kk. Rahoitusvastike nousee 1.7.2026 alkaen 2,75 -> 2,80 €/m² (151,20 €/kk). Hallitus on valtuutettu perimään tarvittaessa yhden kuukauden ylimääräisen hoitovastikkeen. Sähkölämmityksen kustannukset ei ole tiedossa, myyjä ei ole asunut asunnossa.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
413 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 413 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin 2026, induktioliesi, liesituuletin 2026, astianpesukone 2026, kaapistot 2026. Keittiö on remontoitu (kaapistot runkoineen) 2026
Pesutilat
Sauna, kylpyhuone, erillinen wc, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä kylpyhuoneessa, lattialämmitys kylpyhuoneessa, kiinteät valaisimet. Kylpyhuone ja sauna on remontoitu 2026
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Asuintilat: Lattia parketti/vinyyli, seinät maali/tapetti. Kylpyhuone: Laatoitettu. Wc: Muovi.

Asuinhuoneistoja
9
Autopaikat
Piha-autopaikkoja 9 kpl

Energialuokka
E 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
Todistuksen viimeinen voimassaolopäivä 22.4.2035

Tehdyt korjaukset

2025 Palovaroittimien asennus 2025-2026 Kylpyhuoneissa käyttövesiputkien uusiminen 2025-2026 Kylpyhuoneiden remontointi AS 1-6 2011 Kattoremontti ja rännit 2011 Yläpohjan lisäeristys Aiempaa korjaushistoriaa ei ole saatavilla.. Asunnon remontit: Makuuhuoneen pintaremontti 2026, keittiöremontti 2026, kylpyhuone- ja saunaremontti 2026