Tammiperä 5 A, Jyskä, Jyväskylä

Velaton myyntihinta96 000 € Myyntihinta: 96 000 €
Käyttöönottovuosi1975
Pinta-ala
74 m2
3h + k

Pala rauhaa Jyskänrinteeltä.

Mittavasti läpikäyty, raikas, kotoisa, ensimmäisen - mutta ei maantasakerroksen- kolmio toivottaa uuden perheen tervetulleeksi viihtymään. Kyseessä on kulmahuoneisto.

Jo eteiseen astuessasi tiedät saapuneesi juuri sinun kotiisi, sillä se on avara, valoisa ja kätkee sisäänsä vaatehuoneen ja kaapistoja. Asunnon Ideal keittiö, välitila, sekä kodinkoneet on uusittu 2023. Tyylikäs kylpyhuone oli saneerattu muutama vuosi aiemmin ja nyt siellä on paikka pesutornille. Asunnon seinäpinnat ja keittiön katto on maalattu, joten asunnon ilme on raikas ja muuttovalmis. Lämpimän sävyinen laminaatti kruunaa tämän kokonaisuuden. Tilavan olohuoneen jatkeena on lasitettu parveke, aamun säteiden suuntaan. Makuuhuoneet ovat erittäin tilavat ja seesteiset, juuri sopivasti erillään toisistaan.

Tammiperä 5 sijaitsee luonnon helmassa, päättyvän kadun perällä, koulujen ja palveluiden äärellä. Etuovelta pääset tassuväen kanssa suoraan metsikköön lenkille. Yhtiö seisoo omalla tontilla ja mm. julkisivu, käyttövedet, katto, ikkunat, ovet ja puisteluparvekkeet on päivitetty. Kellarista löydät mm. varastotilat, pyöräkellarin, kuivaushuoneen ja 2005 päivitetyt yhtiön saunatilat. Joka asunnolle kuuluu yksi autopaikka ja vieraspaikkojakin on tarjolla.

Jyskässä kaikki tarvittavat palvelut ovat sopivan lähellä ja naapurusto on rauhallinen. Ruokakauppa K-Market Jyskä, Lidl ja Tokmanni ovat alle kahden kilometrin päässä. Jyskässä on lisäksi myös oivat ulkoilumaastot, sekä mainiot kulkuyhteydet Jyväskylään ja Vaajakoskelle. Jyskän kouluun ja päiväkotiin on matkaa 1,6 kilometriä. Onkin helppo ymmärtää, miksi alue lukeutuu lapsiperheiden suosikiksi, kun täältä vielä lisäksi löytyy mm. laadukas tekonurmikenttä, Halssilan hiihtomaa ja uimaranta.

Tervetuloa kotiin, Jyskän Tammirinteelle!

Varaa juuri sinulle sopiva esittelyaikasi välittäjältä, sillä tämä koti ansaitsee oman, rauhallisen tutustumishetkensä!

Kohdenumero
618857
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Tammiperä 5 A, 40420 JYSKÄ
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h + k
Asuinpinta-ala
74 m2
Kokonaispinta-ala
74 m2
Käyttöönottovuosi
1975
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
1/3
Ikkunat ja näköalat
Tammiperän suuntaan ja naapuri metsikköön (itä-länsi)
Vapautuminen
1-2 kk kaupanteosta

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
96 000,00 €
Myyntihinta
96 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 297,30 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
356,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
356,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
25,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk, saunamaksu 12,00 €/kk, autopaikka 12,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 0,30 €/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 3,40 €/kk. Hoitovastikkeen määräytymisperuste on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
405 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 405 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin Electrolux (2023), erillisuuni Electrolux (2023), induktioliesi Electrolux (2023), liesituuletin Savo (2023, aktiivihiili), astianpesukone Electrolux (2023) integroitu, kaapistot, kiinteät valaisimet. Ideal keittiö, rungot, ovet, vetimet, tasot, välitila ja sähköt on uusittu 2023.
Pesutilat
Kylpyhuone, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Kylpyhuone saneerattu (myös sähköt, viemärin putki ja viemärin korokerengas uusittu) 2021, edellisen omistajan toimesta (isännöitsijällä on tiedot).
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari, jäähdytetty kellari

Materiaalit

Keittiö: Lattia laminaatti, seinät maali, katto maali (2023). Pöytätasojen materiaali: Tasot ja välitaso laminaatti. Olohuone: Lattia laminaatti, seinät maali, katto maali. Makuuhuone 1: Lattia laminaatti, seinät lasikuitutapetti/ maali, katto maali. Makuuhuone 2: Lattia laminaatti, seinät maalattu tapetti, katto maali. Kylpyhuone: Lattia ja seinät laatta, katto mdf paneeli. Eteinen: Lattia laminaatti, seinät lasikuitutapetti/ maali, katto mdf paneeli.