Lotilanmutka 1 A, Keljonkangas, Jyväskylä

Velaton myyntihinta227 000 € Myyntihinta: 227 000 €
Käyttöönottovuosi2010
Pinta-ala
102 m2
4h + k + wc + vh + khh + ph + s + varasto

Tilava ja tunnelmallinen koti, jossa arki rullaa helposti ja viihtyisästi Tässä yksitasoisessa 102 m²:n kodissa yhdistyvät helppo arki ja lämmin, omakotitalomainen tunnelma. Kolme makuuhuonetta, reilut oleskelutilat ja oma piha terasseineen luovat puitteet niin lapsiperheen kuin kotona viihtyvän pariskunnankin elämään. Varaava takka ja ilmalämpöpumppu lisäävät sekä mukavuutta että asumisen taloudellisuutta. Keittiössä on hyvin kaappitilaa ja laadukkaat kodinkoneet, muun muassa erillisuuni ja induktiotaso vuodelta 2024. Parkettilattiat olohuoneessa ja makuuhuoneissa tuovat lämpöä, kun taas laatoitetut eteinen, kodinhoitohuone, wc ja kylpyhuone kestävät arjen kolhut. Runsaat säilytystilat, vaatehuone, ulkovarasto ja lämmin varasto viimeistelevät kokonaisuuden. Keljonkankaan rauhallinen ympäristö tarjoaa hyvät puitteet ulkoiluun ja perhe-elämään. Keljonkankaan päiväkoti on noin 900 metrin ja Keljon yhtenäiskoulu 1,6 kilometrin päässä. Keljon kauppakeskuksen laajat palvelut ovat vain noin viiden minuutin ajomatkan päässä ja Jyväskylän keskustaan hurautat noin kymmenessä minuutissa. Julkinen liikenne kulkee alueelta sujuvasti. Pienessä, vuonna 2010 valmistuneessa kolmen asunnon yhtiössä asut kuin omakotitalossa, mutta taloyhtiön eduilla. Lämmitysmuotona on sähkö lattialämmityksellä, lisänä varaava takka ja ilmalämpöpumppu. Yhtiötä on hoidettu aktiivisesti ja huollot tehty ajallaan. Oma tontti ja jokaiselle huoneistolle oma autokatospaikka. Tässä kodissa on kaikki olennaiset asiat valmiina enää puuttuu uudet asukkaat ja muuttolaatikot. Ja ehkä se yksi grillikin terassille.

Kohdenumero
618844
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Lotilanmutka 1 A, 40530 JYVÄSKYLÄ
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
4
Huoneet
4h + k + wc + vh + khh + ph + s + varasto
Asuinpinta-ala
102 m2
Kokonaispinta-ala
102 m2
Käyttöönottovuosi
2010
Kerros
1/1

Velaton hinta
227 000,00 €
Myyntihinta
227 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 225,49 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
275,40 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
275,40 €/kk

Muut maksut

Sähkön kulutus sis. lämmitys- ja taloussähkön n.11 000 kWh/v. Vesiennakko 17,00 €/hlö/kk. Kylmä vesi 8,50 €/m3. Vastikeperusteena osakemäärä 2,70 €/osake.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
957 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 957 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappi, pakastekaappi, erillisuuni v.2024, liesitaso, induktioliesi V.2024, liesituuletin, astianpesukone v.2021, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto, lämmin varasto asunnon yhteydessä.

Materiaalit

Keittiö: seinät maali, välitila laatoitus, lattiat laatta. Olohuone: seinät maali/ tapetti, lattiat parketti. Makuuhuone 1: seinät maali, lattiat parketti. Makuuhuone 2: seinät maali, lattiat parketti. Makuuhuone 3: seinät maali/ tapetti, lattiat parketti. Kodinhoitohuone: seinät maali, lattiat laatta. Sauna: seinät paneli, lattiat laatta. Kylpyhuone: laatoitettu. Eteinen: seinät tapetti/ maali, lattiat laatta. Wc: seinät maali, lattiat laatta.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jyväskylän Lotilanmutka 1
Isännöitsijä
Hallituksen puheenjohtaja / Kirjanpitotoimisto Talotili Oy info@talotilioy.fi
Kiinteistönhuolto
Osakkaat
Asuinhuoneistoja
3
Autopaikat
Autokatospaikkoja 3 kpl
Taloyhtiössä on
Yhteisantennijärjestelmä, tietoliikenneyhteys

Rakennuksen tiedot

Rakennusmateriaali
Puu. Tiilivuoraus.