Pellonreuna 1 A, Tikka, Jyväskylä
Jyväskylän Tikassa pienkerrostalossa sijaitseva valoisa yksiö vapautunut uudelle omistajalle. Kuokkalan mainioiden harrastusmahdollisuuksien kupeessa sijaitsee tämä siisti koti, josta ei puutu mitään oleellista: löytyy toimiva keittiö, kylpyhuone, kaappitilaa sekä erillinen lämmin varasto. Huoneiston pinnat ovat vaaleat ja huoneesta pääsee omalle pikku pihalle. Tämä asunto sijaitsee lähellä Kuokkalan palveluita ja rantaraittia. Ja keskustaan pääsee myös nopeasti vaikka pyörällä tai bussilla. Taloyhtiö on valmistunut vuonna 2016 ja seisoo omalla tontilla. Lämmitysmuotona on kaukolämpö ja lämpöä jakaa vesikiertoinen lattialämmitys. Asuntojen ilmanvaihto on asuntokohtaisesti säädettävä koneellinen tulo- ja poistoilmajärjestelmä lämmön talteenotolla. Tämä asunto sopii niin sijoitajalle kuin omaan käyttöön. Sovi oma esittelyaikasi tähän kivaan kotiin.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618811
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Pellonreuna 1 A, 40520 JYVÄSKYLÄ
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 1
- Huoneet
- 1h + kt
- Asuinpinta-ala
- 27 m2
- Kokonaispinta-ala
- 27 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2016
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/3
- Velaton hinta
- 75 000,00 €
- Myyntihinta
- 75 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 2 777,78 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 110,70 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 110,70 €/kk
Muut maksut
Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk. Kylmä vesi 7,00 €/m3. Lämmin vesi 18,00 €/m3.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 316 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, liesitaso, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: Lattia laminaatti, seinät maalattu, välitila laatta. Olohuone: Lattia laminaatti, seinät maalattu. Kylpyhuone: lattia ja seinät laatta.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- As Oy Jyväskylän Pellonreuna 1
- Isännöitsijä
- Jyvässeudun Kiinteistöpaletti / Kari Friman
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 47
- Autopaikat
- Sähköpistokepaikkoja 23 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, pyörävarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
- Energialuokka
- C 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Rakennuksen laskennallinen energiatehokkuuden vertailuluku eli E-luku on 127 kWhE/m²(vuosi). Todistuksen viimeinen voimassaolopäivä on 6.3.2035.
Tehdyt korjaukset
Lämmöntalteenottokoneiden suodattimet vaihdetaan vuosittain Kekkolantien puolen kattolappeen lumiesteet uusittu takuuseen 2022 Yhteistentilojen ilmanvaihdonkoneet vaihdettu ilkivallan takia uusiin 2024 10-vuotistarkastus teetetty 2025