Kotkankatu 6 B, Kotkansaari, Kotka
Hyvällä paikalla kerrostalokaksio Kotkansaarella. Neljännen kerroksen siistikuntoinen asunto lasitetulla parvekkeella hissitalosta. Kotkansaaren palvelut lähellä. Yhtiöllä oma tontti. Esittelyt sopimuksesta.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618752
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Kotkankatu 6 B, 48100 KOTKA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, p
- Asuinpinta-ala
- 56,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 56,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1971
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 4/5
- Velaton hinta
- 63 000,00 €
- Myyntihinta
- 50 348,16 €
- Lainaosuus
- 12 651,84 €
- Neliöhinta
- 1 115,04 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 12 651,84 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 259,90 €/kk
- Rahoitusvastike
- 141,25 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 401,15 €/kk
Muut maksut
Saunamaksu 12,00 €/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 266 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, kaapit, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: lattia laminatti,s einät maali. Pöytätasojen materiaali: laminaatti. Olohuone: lattia laminaatti, seinät tapetti. Makuuhuone 1: lattia laminaatti,seinät tapetti. ruokatila: lattia laminaatti, seinät tapetti.
- Asuinhuoneistoja
- 31
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV
- Energialuokka
- E 2018
Tehdyt korjaukset
Katon vesieristeet 1998-1999, kaapeli-TV liittymä, lukituksen uusiminen, julkisivun kunnostus, ikkunoiden uusiminen (ei olohuone) 2001-2002, lämmönvaihtimen uusiminen 2003-2004, kylmiön laitteiden uusiminen 2004-2005, jätekatos, kondenssikuivaimen hankinta 2005-2006, hissien uusiminen 2008-2009, autopihan asfaltointi 2009-2010, kellarikerroksen lattioiden maalaus 2012-2013, pesukoneen hankinta 2013-2014, ilmanvaihtokanavien nuohous ja ilmastoinnin tasapainotus 2015.2016, parvekeovien ja ovien ulkopuolinen huoltomaalaus, taloautomaation alasajokeskuksen modernisointi, kameravalvonnan asentaminen 2016-2017, kellarikerroksen linjaventtiileiden uusiminen, viemäreiden pesu ja kuvaus, tonttiviemärin ja yhden keittiölinjan pystynousun sukitus 2018-2019, käyttövesiputkiston uusiminen suunnittelu ja saunaosaston saneeraus, huippuimureiden uusiminen 2020-2021, käyttövesiputkiston ja saunaosaston uusiminen 2021-2022, jätehuoneen maalaus talkoovoimin 2023-2024, jätekatoksen maalaus toinen kerros talkoo voimin, nousutikkaat uusittu 2024-2025.