Vehkakuja 4 B, Savela, Jyväskylä
Modernia ja huoletonta asumista halutulla sijainnilla Savelassa! Vehkakuja 4 sijaitseva valoisa neljännen kerroksen kulmahuoneisto kolmio tarjoaa viihtyisää asumista upeilla, avarilla näkymillä. Asunnon ikkunoiden edessä ei ole taloja, joten näkymä avautuu kauas ja luonnonvalo tekee kodista erityisen raikkaan ja viihtyisän. Asunnon toimiva pohjaratkaisu käsittää kolme huonetta, keittiön, kylpyhuoneen, erillisen WC sekä lasitetun parvekkeen, joka toimii mukavana lisätilana ympäri vuoden. Hissitalon neljäs kerros tarjoaa rauhaa ja asumismukavuutta. Vuonna 2018 valmistunut taloyhtiö mahdollistaa huoletonta ja käytännössä remonttivapaata asumista vuosiksi eteenpäin. Lisäksi autokatospaikka on ostettavissa erilliseen hintaan 10.000 euroa. Asunnon sijainti on erinomainen. Savelan palvelut löytyvät aivan vierestä, Jyväskylän keskustaan on lyhyt matka ja Laajavuoren upeat ulkoilu- ja liikuntamaastot ovat helposti saavutettavissa.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618592
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Vehkakuja 4 B, 40700 JYVÄSKYLÄ
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h + kt + s + wc
- Asuinpinta-ala
- 66 m2
- Kokonaispinta-ala
- 66 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2018
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 4/-
- Hissi
- Kyllä
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- On, lasitettu
- Vapautuminen
- 1-2-kk kaupasta
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 189 000,00 €
- Myyntihinta
- 38 219,81 €
- Lainaosuus
- 150 780,19 €
- Neliöhinta
- 2 863,64 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 150 780,19 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 217,80 €/kk
- Rahoitusvastike
- 930,60 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 1 148,40 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 25,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 3,80 €/kk. Vesimaksutasaus: Kylmävesi 8,20€/m³, lämminvesi 15,20€/m³. Huoneiston yhteydessä myydään erikseen autokatospaikka AK9 hintaan 10.000€ (autopaikalle asennettuna hidas sähkölatausasema) Autokatospaikan hoitovastike on 15€/kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 797 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi täyskorkea Gram, pakastekaappi täyskorkea Gram, erillisuuni Gram, induktioliesi Gram, liesikupu Iloxair, astianpesukone Gram, kaapistot, kiinteät valaisimet välitilassa.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas Harvia Vega, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä kääntyvä, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet kph+s+wc.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: lattia: parketti ja seinät: maali. Olohuone: lattia: parketti ja seinät: maali. Makuuhuone 1: lattia: parketti ja seinät: maali. Makuuhuone 2: lattia: parketti ja seinät: maali. Sauna: lattia: laatta ja seinät: paneeli. Kylpyhuone: lattia: laatta ja seinät: laatta. Eteinen: lattia: parketti ja seinät: maali. Wc: lattia: laatta ja seinät: laatta/ maali.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- As Oy Jyväskylän Vehkapiha
- Isännöitsijä
- Jyväskylän Kiinteistöpaletti, Juho Seppänen, juho.seppanen@jskipa.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 39
- Autopaikat
- Autokatospaikkoja 8 kpl, sähköpistokepaikkoja 21 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, lastenvaunuvarasto, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan