Valakuja 2 D, Espoon keskus, Espoo
Neljännen kerroksen upea kaksio hissitalossa tarjoaa huoletonta ja laadukasta asumista. Mukavan kokoinen olohuoneen ja keittiön yhdistelmä. Olohuoneesta on käynti lännen suuntaiselle reilun kokoiselle lasitetulle parvekkeelle ja makuuhuoneeseen sopii tarvittaessa myös työpiste. Kylpyhuone on tilaratkaisultaan erinomainen, pesukoneelle on oma paikkansa ja oma sauna tuo arkeen luksusta.
Vuonna 2015 rakennettu yhtiö sijaitsee Espoon Keskuksen palveluiden äärellä eikä suuria remontteja ole näköpiirissä. Yhtiön yhteisistä tiloista löytyy huoneistokohtainen häkkikomero, kuivaushuone sekä urheiluvälinevarasto.
Asunto sijaitsee alueella, jossa on erinomaiset liikenneyhteydet. Kattavat palvelut, kaupat ja terveyskeskus sijaitsevat kävelyetäisyydellä, mahdollistaen vaivattoman arjen. Lisäksi liikunnalliselle asukkaalle on tarjolla useat kuntosalit, ulkoilumaastot ja uimahalli.
Varaa oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan!
Irina Kaijanen 050 433 3451 irina.kaijanen@op.fi
Tarvitsetko rahoitusta uuden kotisi hankintaan? Minun kauttani löydät yhteyshenkilön OP Uusimaasta ja pääset sujuvasti lainaneuvotteluun.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618390
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Valakuja 2 D, 02770 ESPOO
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h + kk + s
- Asuinpinta-ala
- 56 m2
- Kokonaispinta-ala
- 56 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2015
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 4/5
- Velaton hinta
- 189 000,00 €
- Myyntihinta
- 146 549,33 €
- Lainaosuus
- 42 450,67 €
- Neliöhinta
- 3 375,00 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 42 450,67 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 503,75 €/kk
- Rahoitusvastike
- 414,40 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 918,15 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 20,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk. Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk, tasauslasku mittarilukeman mukaan kerran vuodessa. Kylmä vesi 4,45 €/m3, lämmin vesi 9,86 €/m3. Hallituksella on valtuudet tarvittaessa periä tai jättää perimättä 1-2 kuukauden ylimääräinen hoitovastike ja muuttaa tarvittaessa pääomavastikkeen määrää tilikauden aikana vastaamaan mahd. muuttuneita lainanhoitokuluja. Päätös on voimassa seuraavaan varsinaiseen yhtiökokoukseen asti. Rahoitusvastikkeet tuloutetaan. Hoitovastikkeen perusteena on huoneiston pinta-ala, rahoitusvastikkeen perusteena osakkeiden lukumäärä.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 797 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, lattialiesi keraaminen turvaliesi, liesituuletin suodatin, astianpesukone, kaapistot valkoiset, Topi -keittiö, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys Sähköinen mukavuuslämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellarikomero
Materiaalit
Keittiö: Parketti, maali, välitilan laatta. Olohuone: Parkaetti, maali. Makuuhuone 1: Parkaetti, maali. Sauna: Laatta, paneelit. Kylpyhuone: Laatoitettu lattiat ja seinät. Eteinen: Parkaetti, maali.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Espoon Valapuisto
- Isännöitsijä
- Emännöintitoimisto Aamu, Jan Granström, 030 410 8615
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 70
- Liikehuoneistoja
- 2
- Liikehuoneistojen pinta-ala