Tohkantie 1 as, Keskusta, Eurajoki
Tyylikäs kerrostaloasunto Eurajoen keskustassa - kaikki mukavuudet lähelläsi
Etsitkö vaivatonta ja viihtyisää kotia palvelujen ääreltä? Eurajoen keskustassa sijaitseva tyylikäs kerrostaloasunto tarjoaa laadukasta asumista sinulle, joka arvostat helppoa arkea ja hyvää pohjaratkaisua.
Kolmen huoneen ja keittiön kokonaisuus on selkeä ja toimiva - tilava olohuone, kaksi makuuhuonetta sekä erillinen keittiö tekevät kodista käytännöllisen sekä yksin asuvalle, pariskunnalle että pienelle perheelle. Oman saunan löylyt kruunaavat päivän ja tuovat arkeen pientä ylellisyyttä.
Asunnon ehdoton valtti on tilava lasitettu parveke, joka toimii lisähuoneena aikaisesta keväästä pitkälle syksyyn.
Asunnon oston yhteydessä on mahdollisuus hankkia autotalliosake hintaan 13 000 €.
Yksityisen näyttöaikasi voit varata Susannalta, puh. 040 716 5299 tai susanna.okkonen@op.fi
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 618133
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Tohkantie 1 as, 27100 EURAJOKI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k, s, parveke
- Asuinpinta-ala
- 79 m2
- Kokonaispinta-ala
- 79 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2011
- Kerros
- 2/3
- Velaton hinta
- 194 000,00 €
- Myyntihinta
- 194 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 2 455,70 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 292,30 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 292,30 €/kk
Muut maksut
Vesimaksuennakko 15e/ hlö/ kk.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 818 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Keittiön varusteina jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin sekä astianpesukone.
- Pesutilat
- Tilava, laatoitettu kylpyhuone. Pyykkihuollolle hyvät tilat. Oma sauna.
Materiaalit
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Eurajoen Säästöportti
- Isännöitsijä
- Retta Isännöinti Oy, Rauma Heidi Vehmanen
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 17
- Taloyhtiössä on
- Väestönsuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, kerhohuone
- Energialuokka
- C 2018
Tehdyt korjaukset
2025 autotallien ovien huolto, 2024 pohjavesipumppu uusittu, autokatos/autotalli rakennuksen maalaus (yhteinen naapuriyhtiön kanssa), alimman kerroksen varastokoppien maalaus, pyörävaraston/autotallin maalaus ja molokkien puuosien kunnostus, 2023 alimman kerroksen terassiaitojen uusinta, 2022 suoritettu väestönsuojan painekoe, 2020 etuoven aukaisukoneisto asennus, 2019 hissin hälytyspuhelimen uusinta, sadevesikaivojen puhdistus, 2018 perusvesipumppaamon pumpun vaihto, 2017 parvekelasien huolto
Tontti ja kaavoitus
- Tontin pinta-ala
- 6 012 m2
- Omistus
- Oma
- Kaavoitus