Linnaleirintie 10 I, Hakalahti, Kokkola

Velaton myyntihinta168 000 € Myyntihinta: 168 000 €
Käyttöönottovuosi2006
Pinta-ala
58 m2
2h, k, s

Tilava koti, jossa olohuoneen osaksi korotettu sisäkatto, laadukkaat materiaalit ja lasitettu terassi tekevät arjesta mukavaa. Kaunis, kodikas koti ja autolle katospaikka.

Tämä koti sopii erinomaisesti pariskunnalle tai vaikkapa ensiasunnon ostajalle, joka arvostaa helppoa asumista ja hyvää pohjaratkaisua. Olohuoneen osaksi korotettu sisäkatto tuo tilaan avaruutta ja lisää valoisuutta, ja ilmalämpöpumppu olohuoneessa pitää sisäilman miellyttävänä kesän helteillä. Keittiössä on modernit koneet, joten ruoanlaitto sujuu vaivattomasti. Sisäänkäynnin edessä on katettu ja suojaisaa terassialue ja takapihan lasitettu terassi valokatteella jatkaa oleskelukautta pitkälle syksyyn. Sälekaihtimet ja markiisi lisäävät asumismukavuutta.

Vuonna 2019 asennettu ilmalämpöpumppu tuo viilennystä kesällä. Huoneistossa on huoneistokohtainen ilmanvaihtokone, koneellinen tulo ja poisto sekä tietoliikennekaapelointi ja kaapeli TV. Pintaremontteja on tehty muun muassa maalausten ja lattioiden kunnostuksen muodossa, ja makuuhuoneeseen on asennettu parketti. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys, laatoitetut pinnat ja pesukoneliitäntä, ja sauna kutsuu rentoutumaan. Keskuspölynimuri helpottaa arjen siivousta, ja varastotiloja on sekä lämmin että kylmä ulkovarasto. Taloyhtiö on rakennettu vuonna 2006, lämpiää kaukolämmöllä ja lämmönjako hoituu vesikiertoisella lattialämmityksellä. Yhtiöllä on oma tontti, ja vuosien varrella on huollettu muun muassa ilmanvaihtokanavat, lämmitysautomatiikka ja julkisivut. Jokaiselle huoneistolle kuuluu oma autokatos.

Asuinalueella arki rullaa sujuvasti. Useita lähikauppoja löytyy parin kilometrin säteeltä. Alue tarjoaa upeat puitteet ulkoiluun, sekä muihin harrastuksiin. Alueella on miellyttävä pientalovaltainen ympäristö, jossa on helppo liikkua ja jossa ulkoilureitit ja yhteiset piha ja leikkialueet tuovat lisäarvoa vapaa aikaan.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan tähän kauniiseen ja kodikkaaseen rivitalokotiin paikan päällä.

Kohdenumero
618028
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Linnaleirintie 10 I, 67100 KOKKOLA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, k, s
Asuinpinta-ala
58 m2
Kokonaispinta-ala
58 m2
Käyttöönottovuosi
2006
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/1
Hissi
Ei
Sauna
Kyllä
Parveke
Ei
Ikkunat ja näköalat
Päätyhuoneisto, ikkunasuunnat koillinen-kaakko-luode
Vapautuminen
19.6.2026 mennessä

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
168 000,00 €
Myyntihinta
168 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 896,55 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
208,80 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
208,80 €/kk

Muut maksut

Vesimaksuennakko, tasaus kulutuksen mukaan (kylmä vesi 4,136 €/m³ ja lämmin vesi 8,29 €/m³). Hoitovastike 1.7.2026 alkaen 214,60 €/kk (3,70 €/m²). Ostaja vastaa varainsiirtoverosta ja omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
708 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 708 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Lämmin varasto, kylmä varasto

Materiaalit

Keittiö: Lattiassa laatta, seinissä maali ja välitilassa laatta. Olohuone: Lattiassa parketti, seinissä tehostetapetti ja maali. Makuuhuone: Lattiassa parketti, seinissä tehostetapetti ja maali. Sauna: Lattiassa laatta, seinissä puupaneeli. Kylpyhuone: Lattiassa ja seinissä laatta. Eteinen: Lattiassa laatta, seinissä maali.

Asuinhuoneistoja
14
Autopaikat
Autokatospaikkoja 14 kpl
Taloyhtiössä on
Väestönsuoja, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, huoneistokohtaiset varastot

Energialuokka
D 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta
E-luku 167, viimeinen voimassaolopäivä 5.12.2034

Tehdyt korjaukset

IV-kanavien nuohous ja säätö 2014. Lämmitysautomatiikan uusiminen 2015. Ikkunoiden yläosien pellitykset 2017. Julkisivujen maalaukset 2019. Palovaroittimien asennus halituksen toimesta pelastuslain muutoksen myötä 2025.. Asunnon remontit: Ilmalämpöpumppu asennettu 2019, makuuhuoneeseen asennettu parketti, olohuoneen lattia hiottu ja lakattu, pintaremonttia mm. maalaus