Laukaantie 3 B, Keskusta, Laukaa
Edullista asumista palvelujen äärellä, oma koti heti käyttöön
Tässä 54 neliön kaksiossa asut vaivattomasti ja mukavasti aivan Laukaan keskustan tuntumassa. Kodikkaat tilat sopivat niin ensiasunnon ostajalle, sijoittajalle kuin elämää helppoon kerrostaloasumiseen keventävälle.
Asunnossa on tilava olohuone, erillinen makuuhuone ja lasitettu parveke, joka jatkaa oleskelutilaa pitkälle syksyyn. Keittiö on uusittu 2003 ja sen laminaattilattia remontoitu 2023 vesivahinkokorjauksen yhteydessä. Kylpyhuone on laatoitettu lattioista seiniin ja varustettu lattialämmityksellä sekä pesukoneliitännällä.
Kaikki arjen peruspalvelut löytyvät noin 800 metrin säteeltä: useampi ruokakauppa, alakoulu, yläkoulu, lukio sekä Poke. Laukaan monipuoliset liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet ovat helposti saavutettavissa, ja kulkuyhteydet Jyväskylän suuntaan ovat sujuvat niin autolla kuin joukkoliikenteelläkin.
Asunto Oy Laukaantie 3 on vuonna 1985 valmistunut yhtiö, jossa lämmityksestä huolehtii energiatehokas kaukolämpö vesikiertoisella patterilämmityksellä. Taloyhtiössä on mm. sauna, kuivaushuone ja urheiluvälinevarasto, ja kiinteistöä on hoidettu suunnitelmallisesti: kattopinnoite, parvekkeet, saunatilat ja lämmönvaihdin on jo uusittu. Käyttövesi- ja sähkösaneerauksen suunnittelu on käynnissä, mikä tuo tulevaisuudessa lisää turvaa sijoituksellesi.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617926
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Laukaantie 3 B, 41340 LAUKAA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h + k + p
- Asuinpinta-ala
- 54 m2
- Kokonaispinta-ala
- 54 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1985
- Yleiskunto
- Tyydyttävä
- Kerros
- 1/3
- Velaton hinta
- 49 000,00 €
- Myyntihinta
- 49 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 907,41 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 270,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 270,00 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 30,50 €/kk/henkilö
Vesimaksu 30,50 €/hlö/kk, saunamaksu 11,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Autopaikka 15,00 €/kk (ulkopuoliset).
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 207 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Suihku, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Kellari
Materiaalit
Keittiö: Lattia: laminaatti Seinät: välitilalaatoitus, maalattu. Olohuone: Lattia: laminaatti Seinät: maalattu, tapetoitu. Makuuhuone 1: Lattia: laminaatti Seinät: maalattu, tapetoitu. Kylpyhuone: Lattia: laatoitettu Seinät: laatoitettu.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Laukaantie 3
- Isännöitsijä
- Isännöinti Asuville / Ville Sinettä ville.sinetta@asuville.fi
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 24
- Taloyhtiössä on
- Sauna, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, yhteisantennijärjestelmä
- Energialuokka
- E 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Rakennuksen laskennallinen energiatehokkuuden vertailuluku eli E-luku on 167 kWhE/m²(vuosi). Todistuksen viimeinen voimassaolopäivä on 10.11.2033.
Tehdyt korjaukset
2024 palovaroittimien asentaminen kaikkiin huoneistoihin ja yhteisiin tiloihin (230V) 2022 käyttövesijärjestelmän kuntotutkimus 2018 märkätilojen kosteuskartoitus alkuperäisiin ja yli 10 vuotta sitten saneerattuihin 2017 lisätty kaiteita porrashuoneisiin 2017 siirtyminen yhteisantennijärjestelmään 2016 pelastautumistikkaiden asentaminen 2015 sokkeleiden maalaus ja laatoituksen lisääminen seinustalle 2015 parvekeremontti 2013 huoneistojen ikkunoiden ja parvekeovien tiivisteiden uusiminen 2012 porraskäytävien maalaus 2011 ilmanvaihdon puhdistus ja perussäätö 2010 maalattu metallipintoja 2010 uusittu autolämmitystolpat ja niiden sähköistys 2010 uusittu lämmönvaihdin, patteritermostaatit ja -rungot 2008 saunan peruskorjaus 2007 uusittu lukitusjärjestelmä 2005 kattopinnoite uusittu ja parannettu välipohjan tuuletusta 1999 rakennettu jätekatos. Asunnon remontit: Kylpyhuoneen lattia ja seinät laatoitettu ja keittiö uusittu edellisen omistajan toimesta 2003.