Jyllinkatu 6 A 1, Ikaalinen

Velaton myyntihinta110 000 € Myyntihinta: 110 000 €
Käyttöönottovuosi2005
Pinta-ala
74 m2
3H + K + S

Ikaalisten keskustassa palveluiden äärellä! Maan tasolla sijaitseva erittäin siisti kaksio vapautumassa uusille asukkaille.

Huoneisto käsittää reilun kokoisen olohuoneen josta käynti parvekkeelle, keittiön, makuuhuoneen ja kylpyhuone/saunan. Tilat ovat siistit ja sinun ei tarvitse muuta kuin muuttaa!

Asunto Oy Ikaalisten Jalmarinhovi on valmistunut 2005. Huoneistoja on yhteensä 15 kpl. Lämmönlähde kaukolämpö. Suurempia remontteja ei ole tiedossa.

Tampereelle matkaa noin 50km.

Kohdenumero
617874
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Jyllinkatu 6 A 1, 39500 IKAALINEN
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
3H + K + S
Asuinpinta-ala
74 m2
(Pinta-alaa ei ole mitattu SFS 5139 standardin mukaisesti).
Kokonaispinta-ala
74 m2
Käyttöönottovuosi
2005
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/-

Velaton hinta
110 000,00 €
Myyntihinta
110 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 486,49 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
333,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
333,00 €/kk

Muut maksut

Autosähkömaksu, sis sisätilaläm 10e/kk. Autopaikkamaksu 5e/kk. Vesimaksu kulutuksen mukaan.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
464 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 464 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.

Materiaalit

Keittiö: Parketti, maali. Olohuone: Parketti, maali. Makuuhuone 1: Parketti, maali. Sauna: Laatta, paneeli. Kylpyhuone: Laatta, kaakeli. Wc: Laatta, kaakeli.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Ikaalisten Jalmarinhovi
Isännöitsijä
Tomi Auranen, Ikaalisten Kiinteistökonsultit Oy
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
15
Taloyhtiössä on
Kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, väestösuoja

Energialuokka
D 2018

Tehdyt korjaukset

2016 IV-kanavien puhdistus ja säätö. 2018 Väestösuojatilojen 10.v määräaikaistarkastus ja liittyminen IPP:n kaapeli-TV:hen. 2021 Jätekatoksen ja autokatoksen huoltomaalaus sisäpuoli. 2024 Autokatoksen huoltomaalaus ulkopuoli. 2025 Itä-puolen pystylinja uusittu ja palovaroittimet.

Suunnitellut korjaukset

Selvitys kunnossapitotarpeesta vuosille 2026-2030: Piha, aita ja IV-kanavien puhdistus ja säätö 2026.