Kenraalintie 11 D, Kenraalintori, Valkeakoski

Velaton myyntihinta95 000 € Myyntihinta: 95 000 €
Käyttöönottovuosi1973
Pinta-ala
77 m2
3h, k, kph, erillinen wc, lasitettu parveke

Valoisa ja kaunis kolmio palvelujen ja hyvien kulkuyhteyksien varrella.

Tervetuloa tutustumaan tähän ensimmäisen kerroksen tilavaan kolmioon, joka sijaitsee erinomaisten palveluiden ja liikenneyhteyksien läheisyydessä! Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu, tilavat huoneet sekä erillinen wc ,kaikki arjen mukavuudet ovat huomioitu.

Lasitettu parveke avautuu vehreisiin maisemiin, tarjoten rauhallisen paikan rentoutumiseen. Ikkunat kolmeen suuntaan tuovat runsaasti luonnonvaloa ja tekevät asunnosta erityisen valoisan.

Kylpyhuone on uusittu käyttövesiputkiremontin yhteydessä, ja siinä on sähköinen lattialämmitys. Kaunis, vaaleasävyinen sisustus tekee asunnosta raikkaan ja viihtyisän.

Tämä koti tarjoaa huoletonta asumista suositulla alueella, tervetuloa ihastumaan!

Kohdenumero
617869
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Kenraalintie 11 D, 37630 VALKEAKOSKI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h, k, kph, erillinen wc, lasitettu parveke
Asuinpinta-ala
77 m2
Kokonaispinta-ala
77 m2
Käyttöönottovuosi
1973
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1-3/3
Parveke
On, lasitettu
Ikkunat ja näköalat
Metsäinen näkymä. Ikkunoita kolmeen suuntaan.
Vapautuminen
sopimuksen mukaan

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
95 000,00 €
Myyntihinta
95 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
1 233,77 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
269,50 €/kk
Muu vastike
19,25 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
288,75 €/kk

Muut maksut

Saunamaksu 8,00 €/kk, autopaikka 12,00 €/kk. Autotallivuokrat: pieni 35e/ kk, iso 40e/ kk

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
401 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 401 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Keittiöön lisätty laatikosto
Pesutilat
Erillinen wc, suihku, peilikaappi x2, pesukoneliitäntä kph, lattialämmitys kph, kiinteät valaisimet. wc istuin uusittu v. 2020, kylpyhuoneessa käsienpesuallas ja peilikaappi.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari, jäähdytetty kellari

Materiaalit

Keittiö: Lattia: parketti, seinät: maali. Olohuone: Lattia: parketti, seinät: maali. Makuuhuone 1: Lattia: parketti, seinät: maali. Makuuhuone 2: Lattia: parketti, seinät: maali. Kylpyhuone: Lattia: laatta, seinät: laatta. Wc: Lattia: laatta, seinät: laatta.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kenraalinkulma
Isännöitsijä
Kontu Isännöinti Oy ( Pirkanmaa ), Valtakatu 15, 2. kerros,37600 Valkeakoski. Isännöitsijä Kai Savijoki
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
36
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 10 kpl, piha-autopaikkoja 18 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, mankeli, jäähdytetty kellari, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, askarteluhuone, väestönsuoja

Energialuokka
E 2018
Lisätietoa energiatodistuksesta