Pikisaarentie 4 as 1, Kuru, Ylöjärvi
Upealla paikalla Näsivesistön rantamaisemassa saunallinen kaksio. Huoneistosta ja terassiltä kauniit järvinäkymät.
Huoneisto on ns kolmessa kerroksessa. Keskikerroksessa on tilava keittiö, alakerrassa makuuhuone, vaatehuone, erillinen wc ja kylpyhuone ja sauna. Makuuhuoneesta käynti alapihan terassille. Yläkerrassa isohko olohuone josta hienot näkymät vesille!
Tässä kohde joka sopii hyvin myös "kakkosasunnoksi". Taloyhtiöllä on rannassa laituri. Olethan yhteydessä!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617864
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Pikisaarentie 4 as 1, 34300 KURU
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2H + K + S
- Asuinpinta-ala
- 68,5 m2(Pinta-alaa ei ole mitattu SFS 5139 standardin mukaisesti).
- Kokonaispinta-ala
- 68,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1988
- Velaton hinta
- 62 000,00 €
- Myyntihinta
- 62 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 905,11 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 117,12 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 117,12 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 6,00 €/kk, yhtiön perimä TV-maksu 5,79 €/kk. Kylmävesi 6,54 e/m3. Kurun vesiosuuskunta (puhdas vesi 1,90e/m3 ja Ylöjärven kaupunki (jätevesi 4,29e/m3). Sähkönvuosikäyttöarvio 10 000 kWh/vuosi. Esitetyt asumiskustannukset perustuvat nykykäyttöön ja voivat siten olla pienempiä tai suurempia, riippuen asukasmäärästä, asumistottumuksista sekä palveluntarjoajasta.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 261 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: Laminaatti, maali. Olohuone: Laminaatti, maali. Makuuhuone 1: Muovimatto, tapetti/maali. Sauna: Laatta, paneeli. Kylpyhuone: Laatta, kaakeli. Wc: Laatta, tapetti.
- Asuinhuoneistoja
- 8
- Autopaikat
- Piha-autopaikkoja 8 kpl
- Lämmönjakojärjestelmä
- Sähköpatterilämmitys. Lisäksi ilmalämpöpumppu ja kylpyhuoneessa sähköinen lattialämmitys.
- Ilmanvaihtojärjestelmä
- Koneellinen poisto
- Energialuokka
- Ei energiatodistusta