Tilankuja 2, Klaukkala, Nurmijärvi

Velaton myyntihinta180 000 € Myyntihinta: 180 000 €
Käyttöönottovuosi2014
Pinta-ala
51,5 m2
2h, kt, s

Etsitkö uutta kotia, jossa neliöt on käytetty fiksusti? Tämä tyylikäs ja tilava kaksio tarjoaa loistavat puitteet asumiseen.

Asunnon sydän on avara olohuone, josta on suora yhteys parvekkeelle- täydellinen paikka rentoutumiseen. Keittiö on kompakti erillinen tila, jossa kaikki on käden ulottuvilla.

Kylpyhuone on poikkeuksellisen tilava, ja kruununa on oma sauna, jossa nautit löylyistä juuri silloin kun haluat.

Mahdollisuus myös autopaikkaan. Autopaikka myydään erillisin osakkein.

Lämpimästi tervetuloa ihastumaan! Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi viipymättä!

Johanna Guttorm, myyntineuvottelija puh. 050 569 7363 johanna.guttorm@op.fi

Kohdenumero
617684
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Tilankuja 2, 01800 KLAUKKALA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, kt, s
Asuinpinta-ala
51,5 m2
Kokonaispinta-ala
51,5 m2
Käyttöönottovuosi
2014
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
2-4/4
Vapautuminen
2 kk

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
180 000,00 €
Myyntihinta
180 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
3 495,15 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
231,75 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
231,75 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
22,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 22,00 €/hlö/kk, autopaikka 13,50 €/kk. Yhtiökokouksessa 15.4.2025 annettiin hallitukselle valtuudet selvittää ilma-vesilämpöpumpun asiaa tarkemmin ja asia viedään päätettäväksi seuraavaan yhtiökokoukseen tai pidetään ylimääräinen yhtiökokous. Vesimaksun peruste: Vesimaksuennakko 22,00 e/hlö/kk. Vesimaksut tasataan kulutuksen mukaan. Kylmä vesi 6,02 e/m3, lämmin vesi 11,36 e/m3. Yhtiökokous: valtuutettiin hallitus perimään enintään kahden kuukauden ylimääräinen hoitovastike ja/tai rahoitusvastike taloyhtiön talouden ja maksuvalmiuden edellyttäessä sekä vaihtoehtoisesti jättää perimättä.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
759 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 759 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet. Pyykkikaappi
Säilytystilat
Kellari

Materiaalit

Keittiö: Tammi parketti. Olohuone: Tammi parketti. Makuuhuone 1: Tammi parketti. Sauna: Laatta/paneeli. Kylpyhuone: Laatta/laatta. Eteinen: Tammi parketti.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nurmijärven Tilankulma
Isännöitsijä
Kiinteistö-Tahkola Helsinki Oy / 0207481019
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
34
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 3 kpl, autokatospaikkoja 12 kpl, sähköpistokepaikkoja 24 kpl