Louhelantie 1 A, Virojoki, Virolahti
Siistikuntoinen ja kompakti yksiö rauhallisella sijainnilla Virolahden Virojoella. Tämä asunto sopii erinomaisesti ensiasunnoksi, sijoitukseen tai vaikkapa tukikohdaksi. Asunto sijaitsee talon ensimmäisessä kerroksessa. Pohjaratkaisu on käytännöllinen, ja tilaa on hyvin arjen tarpeisiin. Asunnossa on myös ranskalainen parveke.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617568
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Louhelantie 1 A, 49900 VIROLAHTI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 1
- Huoneet
- 1h, kk
- Asuinpinta-ala
- 29 m2Toimeksiantajan käsitys pinta-alasta 29
- Kokonaispinta-ala
- 29 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1964
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/3
- Velaton hinta
- 19 000,00 €
- Myyntihinta
- 13 335,55 €
- Lainaosuus
- 5 664,45 €
- Neliöhinta
- 655,17 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 5 664,45 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 174,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 65,57 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 239,57 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 23,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk. Muut lämmityskulut:
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 80 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Kylpyhuone, suihku, peilit, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, kellari
Materiaalit
Keittiö: Laminaattilattia,välitilassa laatta,seinät maalattu. Olohuone: Laminaattilattia, seinät on tapetoitu.. Kylpyhuone: Kylpyhuone on kaakeloitu. Eteinen: Laminaattilattia,seinät on maalattu..
- Asuinhuoneistoja
- 13
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 4 kpl, autokatospaikkoja 4 kpl
- Taloyhtiössä on
- Sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, yhteisantennijärjestelmä
- Energialuokka
- D 2018
Tehdyt korjaukset
Kattilahuoneremontti 2007 Päätyseinän uusiminen 2011 Pihaviemäri kunnostettu 2011 Viemäreiden kuntotutkimus 2011 Lämmityskattila uusittu 2001 Liittyminen kunnan veteen 2013 Viemäreiden sukitus 2016 Peruskorjaus käsitteli lämmöntuotanto- ja lämmönjakelulaitteiston uusinnan sekä poistoilmapuhaltimen uusiminen ohjauksineen. 2007 Ikkuna uusittu 1988, 1994 Ilmastointihorminuohous 2012 Parvekeovien uusiminen 2021 Katon pinnoitus 2018 Autotallin ovet nosto-oviksi 2021 Kiuas uusittu 2023