Liljantie 2a A, Turenki, Janakkala
Tämä hyvin pidetty ja toimivapohjainen koti tarjoaa mukavaa asumista yhdessä tasossa. Asunnon selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu tekee arjesta sujuvaa, ja päätyhuoneiston ansiosta saat lisää omaa rauhaa sekä valoa ikkunoista useampaan ilmansuuntaan.
Olohuoneesta avautuu kulku suurelle, katetulle terassille, joka toimii erinomaisena lisätilana keväästä pitkälle syksyyn. Se on täydellinen paikka rentoutumiseen, ruokailuun tai vaikkapa vieraiden kestitsemiseen.
Taloyhtiössä on juuri valmistunut käyttövesiputkiremontti, mikä tuo huolettomuutta asumiseen pitkäksi aikaa eteenpäin. Asunnon yhteydessä on myös autokatospaikka sekä käytännöllinen ulkovarasto.
Sijainti on rauhallinen ja viihtyisä, mutta silti arjen palvelut löytyvät kätevästi noin kilometrin etäisyydeltä.
Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään kotiin, jossa yhdistyvät toimivuus, rauha ja helppo arki!
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 617012
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Liljantie 2a A, 14200 TURENKI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 53,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 53,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1998
- Kerros
- 1/1
- Velaton hinta
- 84 000,00 €
- Myyntihinta
- 68 838,52 €
- Lainaosuus
- 15 161,48 €
- Neliöhinta
- 1 570,09 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 15 161,48 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 321,00 €/kk
- Rahoitusvastike
- 174,20 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 495,20 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 5,50 €/kk. Kylmävesivastike: 7,73€/m3 Lämminvesivastike: 14,35€/m3 Hallituksella on valtuus päättää ylimääräisten yhtiövastikkeiden keräämisestä hallituskauden aikana talouden niin vaatiessa.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 354 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, sähköliesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: parketti, seinät maalattu/laattaa. Olohuone: parketti, seinät maalattu. Makuuhuone 1: laminaatti, seinät maalattu. Sauna: laattaa, seinät paneloitu. Kylpyhuone: laattaa. Eteinen: muovimatto.
Taloyhtiö
- Taloyhtiön nimi
- Asunto Oy Janakkalan Liljantie 2 A
- Isännöitsijä
- Isännöitsijätoimisto Pohjola, Pirjo Siren
- Kiinteistönhuolto
- Huoltoyhtiö
- Asuinhuoneistoja
- 8
- Energialuokka
- D 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Energiatodistus voimassa 14.11.2034 saakka
Tehdyt korjaukset
Ulkopuolen rakenteet Tiilikattojen pesu ja suojakäsittely 2013 Asuinrakennusten puuosien maalaus ja B-talon väliaitojen uusiminen 2017 Roska-aitausten maalaus ja korjaus 2017 Rännien puhdistus 2022 Tiilikattojen pesu ja suojakäsittely 2025 Sisäpuolen rakenteet B 8 ilmavuotokorjaukset ja keittiön viemärin vesivahingon korjaus 2024 A 1 lämpökamerakuvaus ilmavuotojen (vetoisuuden) vuoksi 2025 Piha-alueet Piha-alueen yleiskunnostus 2009 Pihakasvien lisäys julkisivun puolelle 2014 Leikkipaikan siivous / leikkivälineiden poisto 2018 Pinta- ja sadevesien ohjauksen parantaminen 2022 Hiekkakäytävien parannus kivituhkalla 2023 LVIS Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2008 Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2020 Lämmönjakokeskuksen uusiminen 2017 Valokuitu liittymä 2021 Vesivahinkokorjaukset A2 ja A3, vuodot olivat A2:ssa 2024 Käyttövesiputkiremontti, vesimittarit, sähköverkkoon liitetetyt palovaroittimet 2025 ja remontoitu kph:t A1, B7 ja B8 2025. Asunnon remontit: Terassi rakennettu n. v. 2010 Makuuhuoneen lattia laitettu v. 2025