Terveystie 37 D, Kuntakeskus, Hollola
Tervetuloa viihtyisään ja remontoituun rivitalokaksioon Hollolan Salpakankaalle! Tämä toimivapohjainen koti on yhdessä tasossa ja sopii erinomaisesti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseenkin.
Kuntakeskuksen monipuoliset palvelut sijaitsevat kävelymatkan päässä - läheltä löytyvät muun muassa ruokakaupat, terveyspalvelut sekä juuri remontoitu uimahalli. Arkea helpottaa erinomainen sijainti, jossa kaikki tarpeellinen on lähellä.
Asunnon ehdoton helmi on koko huoneiston levyinen katettu terassi, joka on juuri remontoitu - täydellinen paikka nauttia kesäpäivistä ja rauhallisista illoista.
Luonnon ystävälle sijainti on ihanteellinen: ulkoilumaastot alkavat tien toiselta puolelta, tarjoten loistavat mahdollisuudet lenkkeilyyn ja retkeilyyn ympäri vuoden.
Tämä koti yhdistää huolettoman asumisen, toimivan pohjaratkaisun ja loistavan sijainnin.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 616880
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Terveystie 37 D, 15870 HOLLOLA
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 61,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 61,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1984
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/1
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- Ei
- Ikkunat ja näköalat
- Etelä/pohjoinen. Katettu terassi etelään.
- Vapautuminen
- Sopimuksen mukaan
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 119 000,00 €
- Myyntihinta
- 113 671,58 €
- Lainaosuus
- 5 328,42 €
- Neliöhinta
- 1 934,96 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 5 328,42 €
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 308,80 €/kk
- Rahoitusvastike
- 111,94 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 420,74 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 23,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 23,00 €/hlö/kk, autopaikka 12,00 €/kk. Vesitasaus kylmä 5,03 m³, lämmin 8,20 €/m³. Hallituksella valtuudet 2 kk ylimääräisen hoitovastikkeen keräämiseksi, mikäli taloyhtiön tilanne sitä vaatii.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 502 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähköinen, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, ulkovarasto
Materiaalit
Lattiamateriaalit : laminaatti, vinyyli, laatta. Seinämateriaalit : maali, kaakeli, akustiikkalevy.
- Asuinhuoneistoja
- 21
- Energialuokka
- C 2018
- Lisätietoa energiatodistuksesta
- Energiatodistus voimassa 24.11.2032 saakka.
Tehdyt korjaukset
Palovaroitinten asennus 2025 Huoneistojen märkätilat 2021-2022 2023 Lukitus 2021-2022 2022 Ikkunat, parvekeovet Parvekkeet ransk.p.ovet 2021-2022 2021 Ikkunat ja ulko-ovet 2021-2022 2021 Sadevesien ohjaus 2020 Pihavalojen uusiminen led valoiksi 2019 Sadeveden imeytyskaivon korjaus 2018 Jätekatoksen oven uusiminen 2017 Postilaatikoiden uusiminen 2016 Ulkopuolen puu- ja peltiosien kunnostus 2015 Vesikatteen pinnoitus, wc-laitteiden kunnon kartoitus. 2014 Käyttövesiputkisto uusittu 2007 Ilmastoinnin nuohous ja säätö, lvi-piirustukset CAD- muotoon 2006 Lämmönsiirrin uusittu helmikuu 2005, neliputkielementti uusittu viimeinen pätkä lämmönjakohuoneen ja 1. kaivon välillä. 2005 Neliputkielementti uusittu taloon A ja C tammikuu 2005 2005 Paisunta-astia uusittu, antennivahvistin uusittu. 2003 Neliputkielementti uusittu taloon D (C-talon haarasta) maaliskuu 2003 2003 Ulkopuolinen kunnostus: Elementtisaumojen korjausta, saumojen tuuletuskotelot, teräskorroosio-korjauksia, vesipeltien uusinta, parvekeovien pinnoitusta, ikkunoiden huoltomaalausta, alapuitteen ja alakarmin suojalistoitus, ikkunoiden tiivistys 2002. Asunnon remontit: Sauna ja pesuhuone kaikki pinnat uusittu. Vesieristeet ja viemärit. Muualta kaikki pinnat uusittu ja pohjamaali/pintamaali. Lattiamateriaalit uusittu, vanhat muovimatot poistettu. Lattiapinnat käsitelty itsetasoittuvalla laastilla ennen uusia pintoja.