Pupuhuhdantie 24 B, Pupuhuhta, Jyväskylä

Velaton myyntihinta37 000 € Myyntihinta: 32 762 €
Käyttöönottovuosi1980
Pinta-ala
54 m2
2h + k

Tämä koti sijaitsee päättyvän tien varrella, rinteen päällä, omassa rauhassaan poissa asuinalueen muusta hulinasta. Asuntoon on tehty vuosien varrella remonttia ja muun muassa kylpyhuone on uusittu 2005, lattiat 2018 ja seinäpintoja sekä kattoa maalattu samana vuonna. Yleisilmeeltään siistikuntoinen asunto on juuri sopivan kokoinen joko yksin asuvalle, tai pariskunnalle, niin omaan, kuin sijoituskäyttöön.

Vaikka sijainti on Pupuhuhdan päällä, on bussipysäkille matkaa vain 600 m ja lähimpään ruokakauppaankin kävelee kymmenessä minuutissa. Sepän kauppakeskuksen isot kaupat löytyvät vain 2 km päästä. Taloa ympäröi metsä ja maisema on näinollen rauhaisa.

Varaa oma esittelyaikasi ja tule tutustumaan tähän kotiin.

Kohdenumero
616262
Kohdetyyppi
Kerrostalo
Osoite
Pupuhuhdantie 24 B, 40340 JYVÄSKYLÄ
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h + k
Asuinpinta-ala
54 m2
Kokonaispinta-ala
54 m2
Käyttöönottovuosi
1980
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
3/5
Parveke
On, lasitettu
Ikkunat ja näköalat
Ikkunoista ja parvekkeelta näkymät talon takapihalle ja metsään.
Vapautuminen
n. 1-2kk

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
37 000,00 €
Myyntihinta
32 761,94 €
Lainaosuus
4 238,06 €
Neliöhinta
685,19 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 4 238,06 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
140,94 €/kk
Rahoitusvastike
48,60 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
189,54 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
37,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 37,00 €/hlö/kk, saunamaksu 12,00 €/kk, autopaikka 15,00 €/kk. Saunamaksu: kuukausimaksun lisäksi ennakkovakuusmaksu 60 € ennen vuoron saamista. Hoitovastike perustuu huoneiston jyvitettyyn neliömäärään. Rahoitusvastikkeen määräytymisperuste on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä. Yhtiökokous 6.5.2025 on antanut hallitukselle valtuuden periä tarvittaessa yhden (1) kuukauden ylimääräinen pääomavastike yllättävän ennakoimattoman koron nousun varalta.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
156 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 156 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesituuletin, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Kylpyhuone, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vaatehuone, kellari

Materiaalit

Keittiö: Lattia: Laminaatti, Seinät: Maali. Olohuone: Lattia: Laminaatti, Seinät: Maali. Makuuhuone 1: Lattia: Laminaatti, Seinät: Maali. Kylpyhuone: Lattia: Laatta, Seinät: Laatta.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jyväskylän Pupurinne
Isännöitsijä
Retta Isännöinti Oy, Marko Tölli, marko.tolli@rettta.fi
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
74
Autopaikat
Sähköpistokepaikkoja 49 kpl
Taloyhtiössä on
Sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan