Tervaajantie 6 D, Nummela, Vihti

Velaton myyntihinta110 000 € Myyntihinta: 104 031 €
Käyttöönottovuosi2004
Pinta-ala
45,5 m2
2h, kk, s

Aivan ihana kaksio, päättyvän tien päädyssä sijaitsevasta taloyhtiöstä. Asunto on kauniisti pintaremontoitu, lattiat vaihdettu ja seinät maalattu. Neliöt on käytetty järkevästi, avoin keittiö ja iso piha terassilla. Keittiössä upeat kivitasot! Lisäksi oma sauna! Yhtiö on hyvin hoidettu. Yhtiön käyttövesiputket on uusittu v.2021. Isompia korjaustarpeita ei ole tiedossa.

Tervetuloa tutustumaan! Esittelyt ja lisätiedot Merililtä puh. 050 465 6298 tai merili.sormus@op.fi

Kaipaatko rahoitusta? Ole yhteydessä niin järjestän sinulle lainaneuvottelun jopa seuraavalle päivälle!

Kohdenumero
614566
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Tervaajantie 6 D, 03100 NUMMELA
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
2
Huoneet
2h, kk, s
Asuinpinta-ala
45,5 m2
Kokonaispinta-ala
45,5 m2
Käyttöönottovuosi
2004
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
2/2

Velaton hinta
110 000,00 €
Myyntihinta
104 031,14 €
Lainaosuus
5 968,86 €
Neliöhinta
2 417,58 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 5 968,86 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
273,00 €/kk
Rahoitusvastike
61,43 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
334,43 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
20,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 20,00 €/hlö/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Vesimaksuennakko 20,00 €/hlö/kk, tasauslasku toteutuneen kulutuksen mukaan kesä- ja joulukuussa, kylmä vesi 5,49 €/m3, lämmin vesi 11,00 €/m3 Hallituksella on valtuudet 2 kuukauden ylimääräisen hoitovastikkeiden keräämiseksi, mikäli yhtiön taloudellinen tilanne sitä vaatii.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
464 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 464 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesitaso, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone (hyvin vähän käytetty), kaapistot, kiinteät valaisimet.
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys sähköllä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Irtaimistovarasto

Materiaalit

Keittiö: Laminaatti, seinät maalattu. Olohuone: Laminaatti, seinät maalattu. Makuuhuone 1: Laminaatti, seinät maalattu. Sauna: Paneloitu. Kylpyhuone: Laatoitettu.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Vihdin Vanamo
Isännöitsijä
Retta Isännöinti Oy, Nummela, Tea Vaara, puh. 0102 282 000, tea.vaara@retta.fi
Kiinteistönhuolto
Huoltoyhtiö
Asuinhuoneistoja
20
Autopaikat
Autotalleja tai hallipaikkoja 30 kpl
Taloyhtiössä on
Kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan, irtaimistovarasto, laajakaistayhteysvalmiudet