Nestorinkuja 3 B, Keskusta, Orivesi
Hyväkuntoinen päätykolmio Rakennusliike K ja M Lammi Oy:n rakentamassa 2003 valmistuneessa rivitalossa lähellä keskustan palveluja. Rauhallinen sijainti, hyvä pohjaratkaisu. Varaava takka ja ilmalämpöpumppu, ulkovarasto ja autokatospaikka.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 614485
- Kohdetyyppi
- Rivitalo
- Osoite
- Nestorinkuja 3 B, 35300 ORIVESI
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 3
- Huoneet
- 3h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 73,5 m2
- Kokonaispinta-ala
- 73,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 2003
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/1
- Hissi
- Ei
- Sauna
- Kyllä
- Parveke
- Ei
- Ikkunat ja näköalat
- Olohuone ja makuuhuoneet itään, keittiö länteen.
- Vapautuminen
- 1.8.2026 mennessä
Hintatiedot
Hinta
- Velaton hinta
- 139 000,00 €
- Myyntihinta
- 139 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 1 891,16 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 242,55 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 242,55 €/kk
Muut maksut
Autopaikka 5,00 €/kk, sähkölämmitys 7500 kWh/v. Hoitovastikkeen määräytymisperusteena on huoneiston neliömäärä. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä. Vesimaksun perusteena laskutus huoneistokohtaisen kulutuksen mukaan.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 586 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappi uusittu 2025, pakastekaappi uusittu 2025, keraaminen liesi uusittu 2016, liesikupu, astianpesukone uusittu 2016, kaapistot, kiinteät valaisimet.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku, suihkuseinä, peilikaappi kph:ssa ja wc:ssä, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet.
- Säilytystilat
- Ulkovarasto
Materiaalit
Keittiö: parkettilattia, seinät maalattu. Olohuone: parkettilattia, seinät tapetoitu. Makuuhuone 1: parkettilattia, seinät tapetoitu. Makuuhuone 2: parkettilattia, seinät tapetoitu. Sauna: lattia laatoitettu, seinät paneloitu. Kylpyhuone: lattia ja seinät laatoitettu. Eteinen: parkettilattia, seinät maalattu. Wc: lattia ja seinät 150 cm saakka laatoitettu, yläosa maalattu.
- Asuinhuoneistoja
- 7
- Autopaikat
- Autokatospaikkoja 7 kpl, piha-autopaikkoja 2 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kaapeli-TV
Rakennuksen tiedot
- Rakennusmateriaali