Lompsantie 1 A, Keskusta, Muurame

Velaton myyntihinta79 000 € Myyntihinta: 44 254 €
Käyttöönottovuosi1976
Pinta-ala
77 m2
3h + k + r

Tilava rivitalokoti odottelee uusia asukkeja. Asunnossa on oivallinen pohjaratkaisu, jossa todella tilava olohuone / keittiö ratkaisu, ruokailutiloineen. Asunnon keittiö on tyylikkäästi remontoitu kodinkoneineen vuonna 2019. Iso takapiha päivä- ja ilta-aurinkoon tuo lisää nautittavuutta kesän asumiseen. Kohde sijaitsee rauhallisella alueella Muuramen joen lähettyvillä, josta lyhyt matka palveluihin. Yhtiöön suoritettu suuria remontteja. Sähköpistokepaikka autolle asunnon edessä.

Kohdenumero
613852
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Lompsantie 1 A, 40950 MUURAME
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h + k + r
Asuinpinta-ala
77 m2
Kokonaispinta-ala
77 m2
Käyttöönottovuosi
1976
Yleiskunto
Tyydyttävä
Kerros
1/1
Hissi
Ei
Sauna
Kyllä
Parveke
Ei
Vapautuminen
1-2 kk kaupasta

Hintatiedot

Hinta

Velaton hinta
79 000,00 €
Myyntihinta
44 253,58 €
Lainaosuus
34 746,42 €
Neliöhinta
1 025,97 €/m²
Kohde on yhtiölainoitettu - lainaosuus 34 746,42 €

Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
334,00 €/kk
Rahoitusvastike
300,30 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
634,30 €/kk

Muut maksut

Yhtiön perimä TV-maksu 6,00 €/kk. Vesivastike 16,50€/kk. Vesimaksutasaus kulutuksen mukaan: Kylmävesi 5,70€/m³, lämminvesi 14,10€/m³. Hoito- ja rahoitusvastike ovat neliöperusteisia.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
333 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 333 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappi Point täyskorkea, pakastekaappi Point täyskorkea, erillisuuni, induktioliesi, liesikupu Savo, astianpesukone Point integroitu, kaapistot, kiinteät valaisimet Led välitilassa. Keittiö ja kodinkoneet uusittu vuonna 2019-2020
Pesutilat
Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, erillinen wc, suihku 1 kpl, peilikaappi wc, allaskaappi, pesukoneliitäntä kph, kiinteät valaisimet kph+s.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: lattia: laminaatti ja seinät: maali/paneeli. Olohuone: lattia: laminaatti ja seinät: tapetti/paneeli. Makuuhuone 1: lattia: laminaatti ja seinät: maali. Makuuhuone 2: lattia: parketti ja seinät: maali/tapetti. Sauna: lattia: laatta ja seinät: paneeli. Kylpyhuone: lattia: laatta ja seinät: laatta. Eteinen: lattia: laminaatti ja seinät: maali. Wc: lattia: laatta ja seinät: laatta.

Taloyhtiö

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Muuramen Lompsanrivi
Isännöitsijä
Erkko Heinänen, Disponentti/Palokan Talohallinto ja Isännöinti p. 040 543 0682
Kiinteistönhuolto
Osakkaat
Asuinhuoneistoja
7
Autopaikat
Sähköpistokepaikkoja 7 kpl
Taloyhtiössä on
Urheiluvälinevarasto, kaapeli-TV, mahdollisuus autopaikkaan

Rakennuksen tiedot

Rakennusmateriaali
Puu. Puu/tiili.