Pyhäjärventie 4 as, Keskusta, Säkylä
Saunallinen kaksio hissitalosta aivan Säkylän keskustasta. Palvelut lähellä ja samassa talossa toimii mm. kioski. Neliöt käytetty tehokkaasti ja se mahdollistaa viihtyisän asumisen. Hyvät säilytystilat, kaapisto makuuhuoneessa sekä vaatehuone. Lasitettu parveke. Kylpyhuoneremontti käynnissä taloyhtiön lukuun. Asuntoon esteettön kulku. Kaukolämpö. Vapautuu nopeasti. Soita ja sovi oma esittelyaikasi.
Ota yhteyttä välittäjään
Lähettämällä viestin hyväksyt palvelun ehdot.
Kohteen tiedot
Perustiedot
- Kohdenumero
- 613026
- Kohdetyyppi
- Kerrostalo
- Osoite
- Pyhäjärventie 4 as, 27800 SÄKYLÄ
- Omistusmuoto
- Omistus
- Huoneluku
- 2
- Huoneet
- 2h, k, s
- Asuinpinta-ala
- 49,5 m2Toimeksiantajan käsitys pinta-alasta 49,5
- Kokonaispinta-ala
- 49,5 m2
- Käyttöönottovuosi
- 1992
- Yleiskunto
- Hyvä
- Kerros
- 1/5
- Velaton hinta
- 47 000,00 €
- Myyntihinta
- 47 000,00 €
- Lainaosuus
- 0,00 €
- Neliöhinta
- 949,49 €/m²
Vastikkeet
- Hoitovastike
- 251,00 €/kk
- Yhtiövastike yhteensä
- 251,00 €/kk
Muut maksut
- Vesimaksu
- 30,00 €/kk/henkilö
Vesimaksu 30,00 €/hlö/kk, tietoliikenneyhteysmaksu 9,95 €/kk. Pakastinparkki 20 €/v, autopaikkavuokra 15 €/kk mikäli käytössä.
Osuuspankin lainalaskuri
Lainasi kuukausierä olisi 198 € kuukaudessa
Varustus
- Keittiö
- Jääkaappipakastin, lattialiesi, keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, kaapistot, kiinteät valaisimet. Kaapiston laatoitukset ja tasot uusittu.
- Pesutilat
- Sauna, sähkökiuas, kylpyhuone, suihku. Kylpyhuoneessa kosteusvaurio, joka aiheutunut viemärin vauriosta. Taloyhtiö korjaa vaurion ja uusii kylpyhuoneen.
- Säilytystilat
- Vaatehuone, vintti
Materiaalit
Keittiö: parketti, maali. Olohuone: parketti, tapetti/maali. Makuuhuone 1: muovimatto, tapetti. Sauna: laatta, paneeli. Kylpyhuone: laatta, laatta.
- Asuinhuoneistoja
- 13
- Liikehuoneistoja
- 3
- Liikehuoneistojen pinta-ala
- 195 m2
- Autopaikat
- Autotalleja tai hallipaikkoja 6 kpl, autokatospaikkoja 9 kpl
- Taloyhtiössä on
- Kuivaushuone, vinttikomerot, pyörävarasto
- Energialuokka
- G 2013
Tehdyt korjaukset
2025 Palovaroittimien asennus 2025 Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmanvaihdon säätö 2025 Nurmialueiden poisto ja asfaltointi 2024 Parvekekattojen korjaus, as 10 ja 11 2024 Salaojien pesu ja kuvaus 2022 Aurinkoterassin laudoituksen öljyäminen 2021 Aurinkoterassin ja kaiteiden uusiminen 2019 Kiinteistön lukkojen uusiminen 2019 Autotallien nosto-ovien uusiminen 2019 Julkisivujen puhdistaminen, korjaaminen ja maalaaminen 2019 Liike- ja autotalliosan yms. vesikatteiden uusiminen 2019 Valokuituliittymä 2017 Asunto-osan vesikatteiden uusiminen 2016 Ikkunapuitteiden huoltomaalaus, listojen uusimista 2015 Parvekkeiden kattojen vesieristyksen tarkastus ja kunnostus (kattovuodot) 2014 Hissin nostokoneiston ja kannatusköysien uusiminen 2013 Piha-alueen kunnostustyöt (nurmikon tekoa, istutukset) 2013 Parvekkeiden vedenpoistoputkien uusiminen 2013 Hissin nostokoneiston moottorin korjaaminen 2012 Ilmanvaihtokanavien puhdistaminen 2011 Kosteusvahingon korjaustyö, huoneistot 1 ja 2 2010 Asennettu portti liikeosan vieressä olevaan luiskaan 2009 Rakennettu uusi jätekatos 2009 Asennettu hissien kohdevalot 2008 Patteriventtiilien uusinta, käyttöveden ja lämmityksen säätölaitteiston uusinta, kiertovesipumppu vaihdettiin 2008 Kattoterassin seinään impregnointiaine 2008 Hissin kuilupohja puhdistettu. Asunnon remontit: Pintaremonttia, keittiön tasot ja laatoitus uusittu.