Kauraslammentie 2 B, Kauraslampi, Ylöjärvi

Velaton myyntihinta169 000 € Myyntihinta: 169 000 €
Käyttöönottovuosi1986
Pinta-ala
75 m2
3h + k + s

Tervetuloa tutustumaan viihtyisään asuntoon, jonka pohjaratkaisu vastaa monenlaisen asujan tai perheen tarpeisiin. Tämä yksitasoinen asunto tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä, ja sen tilava terassi kutsuu nauttimaan aurinkoisista päivistä. Asunnon 75 m² tilat jakautuvat avaraan keittiöön, valoisaan olohuoneeseen sekä kahteen hyvänkokoiseen makuuhuoneeseen. Asunnon kylpyhuone on remontoitu vuonna 2016. Pintamateriaalit, kuten vinyylilankkulattiat ja tapetoidut sekä maalatut seinät, tuovat kotiin pehmeyttä. Ilmalämpöpumppu sekä lämmittää että viilentää huoneilman. Ulkovarasto tarjoaa hyvät säilytystilat esimerkiksi harrastusvälineille.

Asunto Oy Siironpiha on vuonna 1986 valmistunut 27:n huoneiston yhtiö, jossa on tehty useita peruskorjauksia, kunnossapito- sekä huoltotoimenpiteitä. Kauraslampi sijatsee lähellä Ylöjärven keskustan palveluita ja sieltä on hyvin toimivat liikenneyhteydet Tampereen suuntaan. Myös Veittijärven ulkoilumaastot ovat vertaansa vailla. Varaa oma esittelyaikasi jo tänään!

Kohdenumero
612457
Kohdetyyppi
Rivitalo
Osoite
Kauraslammentie 2 B, 33480 YLÖJÄRVI
Omistusmuoto
Omistus
Huoneluku
3
Huoneet
3h + k + s
Asuinpinta-ala
75 m2
Toimeksiantajan käsitys pinta-alasta 75 m2
Kokonaispinta-ala
75 m2
Käyttöönottovuosi
1986
Yleiskunto
Hyvä
Kerros
1/1

Velaton hinta
169 000,00 €
Myyntihinta
169 000,00 €
Lainaosuus
0,00 €
Neliöhinta
2 253,33 €/m²

Vastikkeet

Hoitovastike
240,00 €/kk
Yhtiövastike yhteensä
240,00 €/kk

Muut maksut

Vesimaksu
24,00 €/kk/henkilö

Vesimaksu 24,00 €/hlö/kk, sähkölämmitys 9101 kWh/v, 109,00 €/kk. Hoitovastike on neliöperusteinen. Rahoitusvastike on osakeperusteinen. Autopaikka lämmin 16,00 €/kk. Autopaikka kylmä 10,00 €/kk. Muu asuinkustannus: Sähkönkulutus (3 hlöä). Sähköennakkomaksu 105,00 €/ kk / tasaus 2 x vuosi. Toteutunut kulutus ajalla 30.6.2024-30.6.2025 ollut 9101 kWh ja 109 €/ kk (sis. kulutuksen ja sähkönsiirron). Sähkönkulutus on suuresti riippuvainen muun muassa lämmityskauden pituudesta ja keskilämpötilasta, asunnon sisälämpötilasta, perheen koosta, kulutustottumuksista sekä sähkölaitteiden kunnosta, iästä ja energiatehokkuudesta. Taloyhtiössä ns. takamittarointijärjestelmä.

Osuuspankin lainalaskuri

Euro
30 v
3,00 %
713 €/kk

Lainasi kuukausierä olisi 713 € kuukaudessa

Varustus

Keittiö
Jääkaappipakastin v. 2022, erillisuuni v. 2016, induktioliesi v. 2025, mikroaaltouuni v. 2025, astianpesukone v. 2016, kiinteät valaisimet. Keittiö remontoitu vuonna 2016. Osa kodinkoneista uusittu sen jälkeen.
Pesutilat
Kylpyhuone, sauna, sähkökiuas, suihku, suihkuseinä, peilikaappi, kaapit, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, kiinteät valaisimet, erillinen wc. Remontoitu vuonna 2016.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto

Materiaalit

Keittiö: vinyylilankku, maali. Olohuone: vinyyilankku, tapetti. Makuuhuone 1: vinyylilankku, maali. Makuuhuone 2: vinyylilankku, maali. Sauna: laatta, paneeli. Kylpyhuone: laatta, laatta. Eteinen: laatta, maali. Wc: laatta, laatta.